Globe Around / Kultura / Charita

CHARITA
POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ
REALIZOVANÉ AKCE

CHARITA

Kromě běžných obchodních aktivit se také věnujeme činnostem, které pomáhají potřebným nebo dělají radost lidem kolem nás. Nemáme potřebu jen generovat peníze, ale je i dobře investovat případně pracovat bez nároku na honorář. Děláme to rádi a dělá nám to radost.

Máte zajímavý projekt a potřebujete s ním pomoci? Oslovte nás!

Nic neslibujeme, ale rádi si jej prostudujeme a pokud nám dovolí čas i finanční prostředky, rádi se zapojíme do realizace.
POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

POMOHLI JSME


CESTOU NECESTOU (2019)


CHARITATIVNÍ KONCERT PRO NICOLASE v Klubu Joe.
Nicolas nikdy nebude zdravé dítě. Kvůli krvácení do mozku při narození má středně těžkou mentální retardaci a trpí známkami autismu. Aby to neměl na své cestě necestě životem příliš jednoduché, má také vrozenou deformitu nohou, kdy se mu samovolně propadá kotník a koleno stáčí směrem dovnitř. Nicolas je svým úsměvem a odvahou naší inspirací a rehabilitace v dětském stacionáři mu výrazně zlepší pohybové ústrojí.

Spolu se spolkem art4rent jsme uspořádali tuto akci, kde vystoupili EMMA SMETANA, ONDŘEJ RUML, ELIS MRAZ, MARTIN PISAŘÍK, TOMÁŠ MATONOHA & INSPEKTOR KLUZÓ. Akci moderovali Kateřina Sedláková a Peter Pecha.

Celkový výtěžek z akce putoval na 2 týdenní komplexní neurorehabilitační terapii v rehabilitačním centru Hájek.


TOMÁŠ VANĚK 88-18 PRO AKCI CIHLA (2018)

CHARITATIVNÍ „NAROZENINOVÝ“ KONCERT v Divadle Na Prádle

Narozeninový koncert TOMÁŠ VANĚK 88-18 k oslavě 30. narozenin herce a zpěváka Tomáše Vaňka, kdy výtěžek ze vstupného putoval na konto benefiční Akce Cihla společnosti Portus Praha z.ú..
„Po dvou letech, při příležitosti svých kulatin a také současně na podporu Akce Cihla, jíž jsem patronem, jsem se rozhodl uspořádat sólový koncert.“ 

Tomáš zazpíval oblíbené hity od roku 1988 až do současnosti, zaznělo také mnoho písní i ze světa muzikálu. Hudební večer doprovázela živá kapela Tick Tick BAND. Spolu s Tomášem vystoupili Peter Pecha, Radim Schwab, Martin Pisařík a Jakub Hübner. (foto: Petr Mráček)


JEDEM! – koncert o dvou kolech (2017)


CHARITATIVNÍ KONCERT PRO ONDRU v Divadle Na Prádle

Ondřej Doubrava je celoživotním milovníkem muzikálů. Přes svou pohybovou indispozici se vrhl do světa divadla jako dramaturg. Podílel se na muzikálu RENT, KVÍTEK Z HORRRORU, 2116 a Tick Tick BOOM. Pravidelně cestuje a vzdělává se i v zahraničním divadelním prostředí. „Ondra je pro nás symbolem nezdolnosti a vytrvalosti.  Neustává a doslova jede dál, potřeboval nový vozík a finančně na něj nedosáhl, proto jsme se rozhodli mu s tím pomoc a moc nás těší, že uspořádáním této akce získal nové Ferrari.“

Za doprovodu živé kapely vystoupili Hana HOLIŠOVÁ, Roman TOMEŠ, Míša TOMEŠOVÁ, Tomáš VANĚK, Michaela HORKÁ, Peter PECHA, Laco HUDEC ŠUBRT, Lucia JAGERČÍKOVÁ, Kateřina SEDLÁKOVÁ, Steve JOSEPHSON, Michael KLUCH, Michaela ZEMÁNKOVÁ, Felix SLOVÁČEK jr. a další.


ZAŽÍT MĚSTO JINAK! (2016, 2017)

Sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů.

Zapojili jsme se do produkce ZMJ na Malostranském náměstí dva roky po sobě. Společně s místními sousedy jsme si zde užili den plný zábavy, dobrého jídla i pití v kruhu sousedském.  Každý účastník představil svou činnost a řada z nich doplnil i o doprovodný program v podobě workshopů, výtvarných a kreativních dílen pro děti i dospělé.  

Spolu s Globe Around se na realizaci akce podíleli koordinátoři Kateřina Bursíková Jacques, Martin Kotas, Jakub Plojhar a řada dobrovolníků.

Globe Around s.r.o.
Kaprova 42/14
110 00 Praha 1
Do not wait. Make your dreams come true.
Cookie Consent with Real Cookie Banner